HABERTÜRK

Ah Sülüman....


08 Aralık 2012

Çarşamba akşamı Muhteşem Yüzyıl dizisi yayınlanırken padişahın gözdesi Firuze yüzünden sosyal medya sallandı.Kendimi tutamayıp ben de dahil oldum. Dizi esnasında Kanuni Sultan Süleyman’a ve gözdesi Firuze’ye olan sinirimi tweet üzerine tweet atarak yatıştırmaya çalıştım. İşte sırası ile o tweetlerim.

(Twittter adresim - Ayşem Kalyoncu@haberturkege)

- Yetti be Sülüman. Hala aşna fişne peşindesin. Müslüman kızı, hem de düşmanını hala haremde ne tutarsın, Hürrem’i kahredersin.

- Ey Sülüman! Firuze ve şehzadelerin kaç bölümlük daha ödenmemiş ücretleri kaldı? Yapacaksan yap artik gerçek Sultanlığını.!

- Bana bak Sülüman. Amasya’ ya göndereceğine Fizan’a gönderseydin ya Firuze’yi...Böyle devam edersen yakında Başbakan’dan yana olucam, söyliyeyim bak.!

- Son üç bölümdür neden Hürrem Sultan’i kepçe kulaklı yaparlar anlamadım gitti.

- Ben demedim mi bu Firuze yılan diye. Hah iste, harbiden casus ciktı. Oh olsun sana Sülüman. Bir daha Hürrem’in üstüne gül koklar mısın acaba?

- Ah Sülüman ah. Zamparalik sonu karısını hediyelere boğan bütün erkeklerden farkın yokmuş. Bağışlarsin tabii arazileri şimdi Hürrem’in Vakfina.. Küçük bir tavsiye...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Muhteşem Yüzyıl” konusunda birkaç gün önce yine kendini tutamayıp , “Birileri bizim tarihimizin savaştan, kılıçtan, entrikadan, iç çekişmeden, maalesef haremden ibaret olduğunu iddia ediyor. Bizden olmayan birileri son derece kasıtlı şekilde bizim tarihimizi bize böyle anlatmaya çalışsa da biz kendi tarihimizi böyle göremeyiz, görmeyeceğiz” şeklinde tepkisini dile getirdi. Başbakan‘a benden tavsiye toplumun sesine kulak versin ve Muhteşem Yüzyıl’ı seyrettikçe tweet üzerine tweet atsın. Türkiye’nin başka problemi yokmuş gibi her ortamda tarihten esinlenerek kurgulanan tv dizisine laf yetiştireceğine halka karışsın, vallahi sinirlere pek iyi geliyor.

REKLAMA BAYILDIM
Yeni Vodofone reklami son zamanlar da gördüğüm en güzel reklamlardan biri diyebilirm. Oğlan kızla ilişkisi konusunda kem küm ede dursun arkasını dönmesiyle kendini masada kızın nikah şahidi olarak buluyor. Ve ‘Oyle bir gecer zaman kiiii’ şarkısı çalıyor. Bayıldım, o kadar çok şey anlatıyor ki..