HABERTÜRK

Ah CHP Ahh...!


12 Şubat 2014

CHP’de aday krizi sürerken, yapılan uygulamalardan, açıklanan süpriz isimlerden, son dakika değişikliklerinden tabanın yanı sıra partinin önemli isimleri de rahatsız oldular.

Rahatsızlık bugün halen daha devam ederken genel merkezden beklentiler de bitmiş değil.

CHP Genel Merkezi nerede hata yaptı?

Tabii ki açıklanması beklenen , özellikle metrepol ilçelerin belediye başkan aday adaylarını bu kadar geç açıklamakla. Onları uzun süre bekletmekle çok büyük hata yaptılar.

Peki şimdi ne olacak ? ‘Kol kırılır yen içinde kalır ‘ misali yola devam edilecek.

Memnun olsalar da olmasalar da 30 Mart yerel seçimlerine İzmir’i ,Türkiye’yi seven bütün CHP’liler el ele verip adaylarının kazanmaları için çalışacaklar.

NE SOÇİ İMİŞ...?

“Kharkiv-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı Ukraynalı bir kişi tarafından kaçırıldı. Deneyimli pilot uçağı Soçi diye İstanbul’a indirdi. Uyarıcı hap aldığı belirtilen korsan ikna çabaları sonucunda özel ekibin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.” Haber içeriği sadece bu kadar olan haberi geçen hafta hiç bıkmadan bütün haber kanalları sanki olay hep biraz önce olmuş gibi günlerce verdiler.

Haber değerinin bu kadar fazla olacağını bilseydim geçen hafta New York’a giden ve İzlanda’ya acil iniş yapan THY uçağından ben de gazetemizin haber kanalllarını arayıp neler anlatırdım neler...sizlerde saatler boyu dinlerdiniz.

Halbuki basında şu kadarcık yer almışız;

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk – New York JFK seferini yapan TK3 sefer sayılı uçağı, Atlantik Okyanusu üzerinde uçarken bir yolcunun rahatsızlanması nedeniyle İzlanda’da Reykjavik Havalimanı’na indi.”

O uçak Atlantik Okyanusu üzerinde kaç saat dolandı?

İniş izni alana kadar uçaktaki hastaya müdahale eden doktor , uçakta ki ekip ve biz yolcular neler yaşadık?

İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan saat 07.40’ta havalanan New York uçağı Türkiye saati ile 14.23’te İzlanda’ya indiğinde beş saat daha havada olacağımı düşünen eşime “ Biz İzlanda’ya indik “ diye telefon açışım.

Yolcunun İzlanda havaalanında yetkili makamlara teslim edilmesi. Bizim tekrar İzlanda’dan havalanıp tam 14 saate yakın bir sürede sonunda New York’a varabilmemiz. Daha neler neler...

Anlayacağınız istesem ben de saatlerce haber kanallarını ve sizleri ekrana kilitlerdim.

Ama tabi bizim olayda aynı gün Başkan ‘nın New York’a gitmesi gibi bir durum yoktu.

Hadi yazılı basının çivisi çıktı. Görsel basın. Çok mu farklı?