HABERTÜRK

Adrenalin


23 Kasım 2011

Daha dün yeni sürprizlerle güne başlamaya alışmalıyız dememiş miydim?

Sağolsunlar ülkemizi yöneten yetkili makamlar bizleri hiç boş bırakmıyor.

Türk halkının sürekli adrenalin salgılamasını istiyorlar. Kendilerine teşekkür borçluyuz...

Neden mi?

Çünkü: Adrenalin böbreküstü bezlerinin iç kısımları tarafından öz bölgede salgılanan bir hormondur. Başlıca kontrolü beyin tarafından sağlanmaktadır. Stres, travma ve şok durumlarında beynimizin uyarısıyla kana yüksek miktarda salınır. Doğada bu hormonun görevi, organizmayı acil harekete hazırlamaktır ve etkisini şu şekillerde belli eder: Damarlar genişler; kan basıncı ve kalp atış hızı artar; göz bebekleri büyür; kan şekeri yükselir. Acil durumlarda aniden harekete geçebilme yeteneğimizin gelişmesi açısından adrenalin hormonunun sık sık yüksek tutulmasında fayda var.

Örneğin biz İzmirliler, yaşanan son olaylardan dolayı yetkili makamlar sayesinde dün sabah yine adrenalin salgılayarak uyandık. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EXPO görüşmeleri için Paris’teyken yapılan operasyonda gözaltına alınan isimlere iyice göz attınız mı hiç? Konumlarına, görevlerine dikkat ettiniz mi? 2 Mayıs’ta gerçekleşen operasyonda tutuklanan çalışanların salınmaları beklenirken 43 kişi daha gözaltına alındı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerini birinci lig olarak kabul ederseniz 29 Mart 2013 yılında yapılacak olan yerel seçimleri de ikinci lig saymış olursunuz...

Yani İzmir ile işleri daha bitmedi...

Görünen köy kılavuz istemez...

İstenen şu ki; ya Başkan Aziz Kocaoğlu gidecek ya da 2013’e kadar belediye binasında çalışan kimse kalmayacak.