HABERTÜRK

Aaaa... Çeşme’de ralli...!


20 Haziran 2012

Geldiğim günden beri hem Çeşme hem de Alaçatı’daki gelişmeleri coşkuyla izleyip, resimleyip, sosyal medyada paylaştığımı gören dostlarım “Seninki sıla hasreti” dediklerinde, gördüklerimi bir de ben uzun uzun telefonda anlatmaya başlayınca sonunda pes etmeyi bırakın, bir çoğu en kısa zamanda Çeşme’ye gelme sözü vermek zorunda kaldı.

Dün sizlere Uluslararası Alaçatı Festivali’nden ve festival çerçevesindeki konserlerden, sörf yarışmalarından bahsetmiştim.

Dün ise Çeşme ve Alaçatı’da yapılacak “Turfest Bulmacalı Ralli”yi duyduğumda önce detayları öğrendim, ardından da hemen telefona sarılıp eşimi aradım.

- 23 Haziran’da Çeşme’de ralli varmış. Ailece katılmak mümkünmüş. Ne dersin?

- Ayşem, sen sol şeritte bile 70 km. hızla giderek insanları çıldırtırken ‘ralli’de yarışmayı nasıl düşünebiliyorsun?

- Hayatım, bu senin bildiğin gibi değil. Bu ralli başka ralli... Çeşme ve Alaçatı’da 12 istasyon arasında gerçekleşecekmiş. Yarışma saat 11.00’de, Çeşme Kaymakamlığı önünden başlıyor. Her otomobil 2 dakika arayla start alıyor. Otomobilin içindeki ekip 1 numaralı zarfın içindeki bulmacayı çözüp görevini yerine getirince o istasyondan 2 numaralı zarfı alıyor.

Sonra da bu zarftaki soruya göre yarışmacı bulmacayı çözüp 12. istasyona kadar ilerleyecekmiş. Puanlamaların sonucuna göre de birinci olan kazanacak.

Yani sana hiç yabancı bir konu değil. Sen hep gençliğinde ralli yaptığını söylemez misin? Hem her uçak yolculuğumuzda da sürekli bulmaca çözersin. Al işte sana ikisi bir arada yarışma...

- Ne kadar haklısın. Birbirleriyle oldukça alakalı olaylar.

- Öf... Dur! Hemen dalga geçmeye başlamadan önce beni dinle. Bu organizasyon Karen A.S.A Uluslararası Yönetim Danışmanlık Şirketi tarafından organize edilen oldukça sıra dışı bir yarışma. İstasyonlardan biri de Çeşme’deki huzureviymiş. Orada yaşayan insanları da ziyaret etmiş olacakmışız. Ayrıca katılımcı ekipler araçlarına şirket, kurum ya da kuruluşların logolarını asabileceklermiş. Yani sizin şirketin arabalarından biri ile katılırsak reklamınızı da yapmış olabileceksiniz.

- Hah, şunu baştan söyleseydin ya...! Yıllardır hep “Ah bir bulmacalı yarışma olsa da şirket arabasıyla katılsak” diyordum.

- Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Bir saattir çenem yoruldu. Katılıyor muyuz, yoksa katılmıyor muyuz?

- Sen çeneni bu kadar yorduktan ve daha da yoracağın belli olduktan sonra başka şansımız var mı karıcığım?

(Başvuru için www.turfest.com internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.)