HABERTÜRK

9. Cumhurbaşkanı Demirel Çeşme'de


08 Ağustos 2013

Son yıllarda hemen hemen her yaz 9. Cumhurbaşkanımızı Çeşme'ye davet etmekteyiz. Fakat sevgili eşi Nazmiye Hanım rahatsız olduğundan bir türlü onu bırakmaya içi elvermez ve her davetimize; "Nazmiye Hanım çok rahatsız onu bırakmam mümkün değil" yanıtını verirdi.
Nazmiye Hanım'ın vefatından sonra oldukça sarsılan Sayın Demirel ilk kez bu bayram bizlere büyük bir sürpriz yaparak Çeşme'ye geldi.
Pazartesi günü havaalanına kendisini karşılamaya gittiğimizde sevenlerinin kalabalığı ile karşılaştık. Bu durumun kendisini de ne kadar memnun ettiğini herhalde sizlerde tahmin edersiniz. Kendi kendime; "Yıpratmak için ne yaparlarsa yapsınlar. İşte gerçekler ortada. Demek ki kolay kolay Süleyman Demirel olunmuyormuş" demekten de alıkoyamadım.
Karşımda ki coşkulu kalabalığı görünce anladım ki 90 yaşında da olsa Süleyman Bey bugün şapkasını sallasa yine milyonlar arkasına dökülmeye hazırlar.
Sayın Süleyman Demirel bayram tatili süresince Çeşme'de kalacak. Geçirdiği rahatsızlıktan ve Nazmiye Hanım'ın vefatından sonra ilk kez evinden ayrılan Sayın Cumhurbaşkanımızı salı akşamı Çeşme Dalyanköy'de balık restoranında ağırladık. Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu ve eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin'in de katıldığı akşam yemeğinde bol bol Çeşme'nin nasıl geliştiği ve TOKİ'nin Çeşme'ye yapmaya çalıştığı çok katlı binaların sakıncaları konuşuldu.
9. Cumhurbaşkanımızın Çeşme'de olmasından dolayı bu bayramın bizim için ayrıcalığı malumunuz.
Ben de Türk halkının ve okurlarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlayarak, herkese sağlıklı ve huzurlu bir bayram tatili diliyorum.

RÜYALAR GERÇEK OLSA....


Haberin başlığı şöyle; "Vizesiz Avrupa Seyehati" sanırsınız bayram müjdesi...
Haberin alt paragraflarını okuyunca işin iç yüzü anlaşılıyor. Yine bir parmak bal, yine halkı kandırmaca, yine uyutmaca. Tabi yerseniz...
Bakan Bağış, vize muafiyeti konusunda "Bu yıl görüşmeleri başlatırsak, 3 yıl sonra bitebilir. Ama görüşmelerin başlaması 2014'e sarkabilir. 2016 yılı veya 2017'de vizesiz giriş başlar" derken, aklıma sadece "Ölme eşşeğim ölme" lafı geldi.
Önce yıllardır beklenen Yunan adalarına giriş vizesinin kalktığı günü bir görsek...
Halen daha günü birlik seyahatler için bile Yunanistan bize uygularken, içinizde Avrupa'nın vizeyi tamamen kaldıracağına inanan ve Bakan Bağış'ın sözlerine katılan var mı?