GÜNLÜK YAZILARIM

VİVAMAYR GÜNLERİNE HOŞ GELDİNİZ


13 Mayıs 2019

Dünyanın en önemli 8 detoks ve sağlıklı yaşam merkezinden biri sayılan VivaMayr’a vardığımda neler yaşayacağımdan haberdar değildim. Her ne kadar gelmeden önce gidenlerin tecrübelerini dinlemiş, internetten hakkında bir sürü bilgi almış olsam da kliniğe geldiğimde her zamanki gibi gerginlikten başım ağrıyordu.Gözlerimin altı son zamanlarda yaşadığım stres-yoğunluk ve yorgunluktan koyu bir renge bürünmüştü. Ve VivaMayr’e gelirken aklımdaki tek şeyse burada aç kalacak olmamdı. Yani az stresli olan yaşantıma yeni bir stres eklenmiş gibi hissediyordum.Fakat , Alpler'in ortasında enfes bir gölün yamacına kurulmuş merkezi, çevredeki doğanın güzelliğini görünce resmen çarpıldım.  

d2194a14-7e50-492f-b15d-a70daf4322e8-002.jpeg

İlk gün göl manzaralı odama yerleştikten sonra hafif bir öğlen yemeği verdiler, ardından ilk doktor kontrolüne çıktım. Genel bir muayeneden sonra sıra en sevdiğim bölüme, tartılmaya geldi. Doktor, geliş nedenimi sorduğunda; “Çok yorgunum ve biraz da kilo vermek istiyorum” cevabını alınca “Evet , yorgun gözüküyorsunuz ve bağırsaklarınızda da problem var. Ona göre bir program uygulayacağız size“ diyerek benim için yapılması gereken testleri düzenledi. 

 eac3e5c3-578f-44fa-a588-49ea821657ad-001.jpeg

MUCİZE TEST: KİNESİYOLOJİ

Sindirim sistemi ve bağırsaklar vücudun ikinci beyni olarak kabul edildiğinden VivaMayr’da detoks, yani genel temizlik böylece haftam başlamış oldu.Öncelikle kan ve idrar testleri tamamlandı.Ardından hangi besinlere karşı duyarlılık gösterdiğimi anlamak için sadece VivaMayr’a özel, kinesiyoloji adında bir kas testi uygulandı.Doktor eşliğinde bir masaya uzanıyorsunuz. Sırasıyla dilinizin üzerine ufak miktarlarda çeşitli besinlerin tozları konuluyor.Buğday, fruktoz, laktoz, glüten gibi her gün yediğimiz gıdaların tozları bunlar. Tozdan önce ve sonra doktorunuz bacak ve kol kasınızın tepkisini-direncini ölçüyor.Tozu almadan önce rahatlıkla itebildiğim doktorun elini, dilime toz damlatıldıktan sonra itemediğimi görünce oldukça açıkçası çok şaşırdım.Uygulamalı kas bilimi, ilk olarak 30 yılı aşkın bir zaman önce, Detroit’li bir kiropraktör olan Dr. George Goodheart tarafından geliştirilmiş.

f58cf37d-ef55-4b42-b399-a910bb6e36f1.jpeg

Hekim, insan bedeninin belirli uyarıcılara karşı gösterdiği adaptasyon tepkilerini inceliyor. Bacak kasları bağırsak kaslarıyla ilişkili olduğundan, doktor bacaklara kas testi uygularken, eğer bir gıda intoleransı varsa, bacak güçsüzleşiyor.Bu şu demek aslında: Belirli bir gıdayı tükettiğimizde bağırsaklarımız güçsüzleşir, onu sindiremez veya dışarı atamazsa, şekere çevirerek depolar. O gıdanın ne olduğunu bu test sayesinde keşfederek terk ederseniz, kilo vermeye başlıyorsunuz.Meğer benim Laktoz ve Gluten’e karşı duyarlılığım varmış da haberim yokmuş. VIVAMAYR KLİNİĞİ Mayr Kliniği, tüm hayatını sindirim sistemini anlamaya ve tedavi etmeye adamış efsanevi bir doktorun, Dr. Franz Xaver Mayr’ın eseri. Dr. Mayr, 1875-1965 yılları arasında yaşamış ve ilk kliniği de yine Avusturya’da açmış. Hastalarından su ve sebze suyundan oluşan bir programla oruç tutmalarını istemiş. 3 haftalık “oruç” sürecinden sonra, kişilerde göze çarpan değişiklikler olmaya başlamış. 

a39af126-bd6d-4f70-b4b8-c3b147c31222.jpeg

Artrit, migren, kronik kabızlık, yüksek kan basıncı gibi belirtiler ortadan kalkmış. Dr. Mayr’la birlikte yola çıkan doktorlardan biri olan Dr. Harald Stossier, daha sonra yoluna tek başına devam etmeye karar vererek, yine Avusturya’nın Klagenfurt-Wörthersee bölgesinde VivaMayr Maria Worth’ü açmış.Aslında elektrik mühendisi olan Stossier, insan sağlığına merakını daha fazla göz ardı edememiş ve karısının da desteğiyle tıp eğitimi almış.Stossier’in kurduğu VivaMayr Kliniği şu an detoks dünyasının yıldızlarından biri. Hatta dillere destan olanı. 

624ed6f1-4e50-4d3a-ac9f-3a60094b310a-001.jpeg

Odanızdan çıktığınızda her an Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman gibi isimlerle karşılaşabilirsiniz. Ve ben de sırf sizleri daha bilinçli bilgilendirebilmek adına bizzat buralara kadar gelerek kendimi feda ettim.

(Devam edecek…) 

https://mansetturkiye.com/vivamayr-diyeti-ne-kadar-zor-olabilir-ki-30yy.htm