Merhaba, benim adım Ayşem


Ekmel ve Esin Üçer’in kızı olarak İzmir-Karşıyaka’da 30 Eylül 1967 de dünyaya geldim. İlk öğretimimi Karşıyaka Cumhuriyet İlkokulunda tamamladım. Orta ve Lise eğitimimi İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamlayarak BAL 85 MEZUNLARI arasında yerimi aldım. Ardından Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanarak ön lisans diploması alarak mezun oldum.

21 Ocak 1990’da Doktor Emin Yeğinboy ile evlenerek 7-Ekim-1991’de oğlum Kerem Saim Yeğinboy’u dünyaya getirdim. Bu süre zarfında Plastik ve Kalıp Sanayi ile uğraşan Üçer Kalıp ve Sanayi’nin sahibi babam Ekmel Üçer  ile çalışmaya başladım. Doktor eşimin görevi gereği bir yıl Afyonkocahisar’da ,ardından da askerliği nedeniyle de 1 yıla yakında  Diyarbakır’da yaşadım.

Anlaşmazlıklarımız nedeniyle Nisan 2004’de oğlumun babası Dr.Emin Yeğinboy’dan karşılıklı anlaşarak boşandım.

Siyasi kimliğime gelince ; 97 yılında aktif siyaset hayatına başladım. Önce Demokrat Türkiye Partisi İzmir il Yönetim Kurulunda görev aldım. 98 seçimlerinde partim tarafından İzmir 1.Bölge 3. Sıra milletvekili adayı gösterildim. Ardından DTP (Demokrat Türkiye Partisi) İzmir İl Başkanı olarak 2001 yılına kadar görev yaptım. 2001 yılında Partinin başına Mehmet Ali Bayar’ın geçmesi ile beraber Ankara’da Genel İdare Kurulu’nda görev aldım. Orada Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak ve çeşitli komisyonlarda görev aldım. Demokrat Türkiye Partisi’nin Anavatan Partisi ile birleşme süreçlerinde ,her iki partini DP adı altında birleştiği dönemlerde hep Ankara’da Genel İdare Kurulu’nda görev alarak aktif siyaset hayatıma devam ettim.

Aktif siyaset ile uğraşırken 2001 yılında sanayi alanında ki (Üçer Plastik ve Kalıp Sanayi , Üçer Kimya Sanayi ) çalışmalarımı babamın da kendini emekliye ayırması ile sonlandırdım. 1998 yılında amatörce başladığım köşe yazarlık hayatım  Gazete Ege, Yeni Asır Gazetesi , Tercüman Gazetesi ve Temmuz 2018 ‘de yayın hayatına son veren Haber Türk gazetesinde ki köşe yazılarım ile profesyonelliğe ve köşe yazarlığı , yazarlık mesleğine dönüştü. Sadece Habertürk Gazetesi’nde kurulduğu günden yayın hayatına son verdiği güne kadar 1200’e yakın makalem yayınlanmış. Buna Gazete Ege , Yeni ASIR, Tercüman ve İnternethaber’de  yayınlanan makalelerimi de ilave edecek olursak demek ki 3000’e yakın makale yazmış ve çeşitli  röportajlara imza atmışım.

Ayrıca bir dönem www.haberkapisi.com isimli haber sitesini kurarak internet medyasına da el attım. Ve yine  www.bazaaristan.com isimli alışveriş sitesini açarak sanal dünyada ki ilk alışveriş sitelerinden birine sahip oldum. Zaman içinde yoğunluktan bu sitelerimi kapatmak zorunda kaldım.

31 Ağustos 2007 yılında bu kadar yoğun tempo içinde 14 –Temmuz -2015’de vefat eden eşim Mete Kalyoncu ile evlenerek İzmir’den İstanbul’a taşındım. Böylece İstanbul serüvenim başlamış oldu. Rahmetli eşimin Medikal sektöründe olmasından yola çıkarak  İstanbul’da 2010 yılında Bebek semtinde  SHAPECENTER isminde ki Zayıflama ve Güzellik Merkezini açtım. 2013 yılında eşimin rahatsızlığının artması nedeniyle aktif Ticaret hayatıma son vererek iş yerimde ki bütün cihazlarımı  Yedi Tepe Üniversitesi’ne devrettim.

Bugün halen daha İstanbul’da yaşamaktayım. Fakat İzmir ile bağlarım hiçbir zaman kopmadı ,kopamaz da…

İzmir’de ki evim ,Çeşme’de ki yazlığım benim yaşlılığımı geçireceğim yazılarımı huzurla yaşayacağım sığınaklarım. Şu an ne aktif siyasetle, ne de ticaretle uğraşıyorum. Sadece yazıyorum. Gazetemiz Haberturk’ün yayın hayatına son vermesi ile yazılarıma yeni kurmuş olduğum BLOG aysemkalyoncu.com  hayata geçirerek orada  devam etme kararı aldım.

Blogum dan yazmakta olduğum romanıma ,güncel yazılarıma , seyahatnamelerime  resimlerime ulaşabilecek beni izlemeye , okumaya devam edebileceksiniz