EGELİ GAZETE

Evli evine köylü köyüne


02 Eylül 2022

İstanbul , İzmir , Ankara Türkiye’nin en kalabalık şehirleri olurken ya herkes memleketine geri dönseydi ? Bu üç büyük şehirde sizce durum nasıl olurdu ?

Büyük şehirlerde ki hayat pahalılığından yakınan insanlarımızı düşününce bu soru aklımı kurcalar oldu . Benim düşüncelerimi okumuş gibi TUİK araştırma yapmış. Herkes memleketinde yaşasaydı Türkiye’nin en kalabalık nüfuslu ili Şanlıurfa olurmuş. İkinci şehir ise 644 bin 753 nüfusuyla Konya , 2 milyon 596 bin 830 nüfusu ile üçüncü sıraya İstanbul, 2 milyon 363 bin 540 nüfusu ile dördüncü sırada Diyarbakır , Başkent Ankara ise 2 milyon 43 bin 873 nüfusu ile beşinci kalabalık kent olacakmış.

İzmir ise inanmayacaksınız ama 1 milyon 970 bin 772 nüfusu ile en kalabalık sekizinci sırada yer almakta .  2021 yılı verilerine göre İzmir’in nüfusu 4.425.789 . Durumun ne kadar vahim olduğunun farkında mısınız? Tam 2.455.017 kişi güzel İzmir  dışardan göç almış. Bunun asıl nedenini hepimiz biliyoruz. Sağ olsun AK Parti 20 yıllık iktidarı süresi boyunca İzmir’i hiçbir zaman ele geçiremediğinden İzmir’e göç aldıkça aldılar. İnsanları yığdılar. Sanki İzmir’de iş, aş ,konut hazır onları bekliyor. İzmir kendini zar zor beslerken bir de iki katı fazla insanın yükünü almışız. Anlayacağınız evli evine köylü köyüne dönse sadece İzmir değil bütün şehirler rahatlayacak, insanlarımız doğalarına geri dönecek aç susuz kalmayacak.  Belki de yaşamakta olduğumuz ekonomik krizin çözümü budur ne dersiniz? Suriyeli  vatandaşları kendi ülkelerine gönderirken ,kendi vatandaşlarımızın da  büyük şehirlerden öz topraklarına dönmelerini sağlayıp, iş aş konut imkanlarını kolaylaştırsak ?

ÜÇ KEZ DİN DEĞİŞTİREN TUĞÇE KAZAZ

Din değiştirmeleriyle hafızalara kazınan eski model Tuğçe Kazaz son zamanlardaki AKP yandaşlığını iyice ayyuka çıkardı.

Hatta o kadar ki sık  din değiştirme sebebini CHP’ye bağlayacak kadar ileri gitti. Kazaz ; “Tepkisel bir seçimdi benimki. Ben bunu daha önce de açıkladım. Eski Türkiye’nin bizlere daha batılı bir zihniyetin getirdiği bir eğitim sisteminin sonucunda bu oldu. İttihat Terakki zihniyeti bizi dizden uzaklaştırdı. Dini bize öcü gibi gösterdi. Belli kalıplar üzerine kuruldu din. Üzerime bir realite dayatıldığı için ve kendi arayışım sonucunda tepkisel olarak bir zihniyete karşı din değiştirdim. Ben buna Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti de diyorum.’’

Katıldığı her programda agresif tavırları oldukça dikkatimi çektiğinden özellikle şu söylemini de not ettim .

Kazaz ;  Ülkeyi Baronlar yönetiyor. Tayyip Erdoğan’da bu düzene karşı çıkan bir lider .”

Ya gerçekten bu kız için üzülüyorum. Sosyal medyada o kadar çok hakkında dalga geçilmekte ki…Beynini kim yıkadı, neden yıkadı ,beklentisi nedir ? Yakın arkadaşları da mı uyarmıyor ? Yazık, vallahi de yazık billahi de yazık. Ama bunu ekrana çıkaranları da ayrıca kınıyorum. Belli ki kafası uçmuş. Reyting uğruna “alay konusu” olan  genç bir insanı kullanmayın lütfen.