EGELİ GAZETE

MASUMİYET KUŞAĞI


31 Mart 2022

Ortalık karmakarışık. Her yerde komplo teorileri var. Mutlu hissedemeyen, antidepresanların çare olamadığı insanlar topluluğu halindeyiz.

Çaresizce çare arayan, her okuduğundan bir anlam çıkarmaya, çıkış yolları bulmaya çalışan insanlar…

Ne yaparız da normal hayata , geçmiş mutlu günlerimize hatta çocukluğumuza nasıl geri dönebiliriz sorusunun cevabını arıyoruz aslında bilinç altımızda.

Bizler  X ve Y kuşağı insanları olarak 20. ve 21. Yüzyılı yaşamış, çok şey görüp geçirmiş, arada sıkışmış kalmış bir kuşağız.

Aslında X ve Y kuşağı olarak başlarda masumduk…

Masum masum yaşamaya çalışırken neler gördük neler. Ne masumluğumuz  kaldı ne de sevimliliğimiz. Masumiyetten tamamen uzaklaştık.

Gelişeceğiz, büyüyeceğiz, çağ atlayacağız… Yok milenyum çağı, yok teknoloji  çağı …. Ve işte  insanlığı bugünkü hali.

Hastalıklar, ölümler, küresel iklim değişimleri, ekonomik krizler ,salgınlar, doğal afetler ve toplu ölümler. Yetmedi bir de hala birbirlerini ayrıştırıp savaş çığırtkanlıkları yapanlar, insan kanı dökmekten çekinmeyenler ve bunları desteklemek amacı ile  savaş silahı üretip satanlar. İnsan kanı üzerinden ticari kar sağlamaya çalışanlar. Dini kullanıp devlet işlerine alet etmeler.

YENİ NESİL KAFASI

Şimdi  Z  kuşağı diye bir nesil var. Hani şu “ yeni nesil kafası” diye adlandırılan .Bizleri anlamayan, bizlerin de “bunlardan bir şey olmaz “ dediğimiz kuşak.

Aslında Z kuşağı ısrarla kendini bizim kuşakların kötülüğünden korumaya çalışıyor.

X ve Y kuşaklarının anlayamadığı nokta şu; bu kuşaklar çocuk farkındalığı denen farkındalığı sürdürmek istiyorlar. (Hani bizlerin geriye dönebilsek dediğimiz durum)

Bunun da adı “Masumiyet “.  

Masumiyet isteyen bu nesil kesinlikle entrika istemiyor. Televizyonlarda ki kadın kuşaklarında görülen o hileler, kimin eli kimin cebinde belli değil durumlar ve bu ilişkilerden nefret ediyorlar. Bu kuşağın masumiyet talebi diğer kuşaklardan daha fazla ve bu talep dünyayı inanın daha iyiye götürecek.

Ben bunu bir tehdit olarak değil bir gerçeklik olarak görmekteyim.

Z kuşağı karamsar senaryo yazanlara göre bizleri daha iyiye götürecek. Geleceğimizi, dünyayı bizlerden kurtaracak kuşak olacak.

Ey…koltuklarına yapışmış siyasetçiler, yöneticiler; çekilin, açılın “Z” kuşağına yol verin.