BASINDA BEN

‘Emaneti geri alma vaktidir’


04 Ocak 2010

İZMİR Milliyet

Demokrat Parti(DP) ile ANAP’ın birleşme süreci tamamlanıyor. Milliyet EGE’yi ziyaret eden DP Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri Yunus Yunusoğlu ve Ayşem Kalyoncu, önemli açıklamalarda bulundu. Her ikisi de İzmir’de merkez sağ partilerinin il başkanlığı görevlerinde de bulunan Yunusoğlu ve Kalyoncu, şimdi DP çatısı altında çalışmalar yürütüyor.
Birleşme için uzun süre mücadele verildiğini hatırlatan Kalyoncu, şöyle devam etti:

“Tavanda birleşmeyi tamamladık”
“İzmir için yapılması gereken her şeyi, genç ekiplerimizle ele ele çalışarak yapıyoruz. Tavanda birleşmeyi tamamladık. Şimdi tabana başlıyoruz. 2010, taban yılı olacak. GİK ve yedi kişiden oluşan ‘Siyaset Üretim Merkezi’ kuruldu. İl ve ilçe yönetim kurullarımızı gerçekleştiriyoruz. Daha sonra seçim takvimi işlemeye başlayacak. İzmir ve çevresinde her yeri adım adım gezeceğiz. İzmir, AKP’nin ele geçiremediği tek yer. Bu unvanı sürdürecek. Biz de İzmir için bir alternatifiz. DP’ye çok büyük özlem olduğunu görüyoruz. Halk bu birleşmeyi bekliyordu. Herkes, ‘merkez’ olduğunu söylüyor. Ama asıl merkez DP’dir. Merkez sağdır.” 
Son yerel seçimlerin, yerel seçimlerden çok bir rejim oylaması gibi olduğunu hatırlatan Kalyoncu, “Merkez sağdan CHP’ye büyük oranda oy kaydı. O gün için gerekliydi. Ama artık CHP ve MHP’ye giden emanet oylarımızı geri alma vakti geldi. Çok güzel bir parti programımız var. İzmirlinin aradığı alternatif biziz” dedi. 

“İzmir, makus talihini bizimle yenecek”
Demokrat Parti’nin İzmir’de doğduğunu vurgulayan Yunus Yunusoğlu da şunları kaydetti: “En geç iki ay içinde bütünleşme süreci tamamlanmış olacak. Sonra DP’nin programını halka anlatmaya başlayacağız. Çevre ilçelerde zaten DP ve ANAP’lı arkadaşların kaynaştığnı gördüm. İzmir’de de bu büyük ölçüde tamamlandı. (Yeter! Söz millietin) misyonuyla (Halka hizmet Hak’ka hizmettir) misyonunun birleşmesi, tabanda büyük ilgi gördü. Çok deneyimli kadrolara sahibiz. GİK’te; Ahad Andican, Celal Doğan, Mesut Yılmaz, Yılmaz Karakoyunlu gibi çok tecrübeli isimler var.”
Şu anda İzmir’in iyi yönetilmediğine de dikkat çeken Yunusoğlu, “İşte metro ortada. Kentte yatırımlar bitmiyor. İzmir, makus talihini bizimle yenecek” diye konuştu.

Kaynak