BASINDA BEN

Bazaristan.com'da ayda 25 TL'ye sanal dükkan


21 Şubat 2010

bazaristan.jpgBazaristan.com'da ayda 25 TL kiraya sanal dükkan açma fırsatı sunuluyor

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

Yaşadığımız ekonomik krizle orantılı olarak artan işsizlik kişileri alternatif iş alanları aramaya sevk etti. Başka bir deyişle kepenkleri indirenler, artık sanal ortamda yeniden kepenk açabiliyor.

Bazaristan.com'un kurucusu Ayşem Kalyoncu bu bağlamda ayda 25 liradan başlayan kiralarla dükkan açma olanağı sağlayan Bazaristan'ı Habertürk'e anlattı.

Bazaristan'ı kurma fikri nasıl doğdu?
Özellikle büyük şehirlerde gelişen raylı sistemlere rağmen, bir semtten diğerine gitmenin saatler aldığı göz önüne alınırsa alışverişin çok kısa sürede ve güvenilir bir biçimde halledilebilecek hale gelmesi kaçınılmaz bir gerçek halini alıyor. İşte bu durum beni sanal ortama daha da yakınlaştırdı. Dışarıda bir dükkan açmak yerine sanal ortamda büyük bir alışveriş merkezi kurmaya karar verdim. Burayı büyük bir AVM gibi düşünün. İçeride isteyen dükkan kuracak, isteyen ürününü tek tek satacak.

Yeni mecraların açılmasını bekleyen potansiyel bir müşteri profili var mı?
 Elbette. Geçtiğimiz yıl Türkiye'de bir mektup telefon ve internet üzerinden yani evden çıkmadan yapılan alışveriş yüzde 20 artarak 18 milyar 988 milyon TL'ye ulaşmış. Bu dönemde ise e-ticaret önceki yılın aynı dönemine göre yüzde13 oranında artarak 10 milyar 273.7 milyon TL'ye yükseldi.

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor musunuz?
Özellikle ticarette kadınları daha aktif kılabilmek için ilk 6 ay ücretsiz dükkan açma hakkı verme kararı aldık. Buna teşvik primi diyebilirsiniz.

Kaynak